קישורים

ניווט

נושאים

על סיקור תאונת הרכבת של הבוקר

הבוקר (27 בדצמבר 2005 ), עקב חיידק שהציק לי באופן אישי, הגעתי אל מרפאת קופת החולים הסמוכה למקום מגוריי. בעודי ממתין לתורי להכנס לרופאה, צפיתי בטלוויזיה שעמדה בלובי במהדורת הבוקר של חדשות ערוץ 2, וכך נודע לי על תאונת הרכבת שהייתה בבינימינה.

מי שהקשיב לכתב שדיווח טלפונית ממקום האירוע, הבין פחות או יותר מה קרה: מיניבוס נתקע דווקא על הפסים, המחסום ירד, נהג המיניבוס התעשת והורה לנוסעיו לנטוש את המיניבוס, הרכבת התנגשה במיניבוס הריק, אין נפגעים פרט להלם שפגע בנהג המיניבוס.

מי שצפה במסך – ראה תמונה אחרת לגמרי: קטע מצולם בן פחות מדקה, שנשלף מהארכיון, ושודר בלולאה על רקע הדיווח הטלפוני. בקטע זה ניתן היה לראות נוף צחיח, מפגש של מסילת ברזל עם דרך עפר ללא מחסום, ומבט מתא הנהג של רכבת נוסעת על הנוף שנשקף אל נהג הקטר. כך גם ניתן היה לראות כי בנתיב הרכבת הזאת הייתה רק מסילה אחת, ולא מסילה כפולה, כמו שיש בין תל-אביב לחיפה. הניחוש שלי – מדובר בצילומים מאחת הכתבות שנעשו לאחר תאונות הרכבת הגדולות שהיו הנגב בשנה האחרונה.

על המסר שקלטו הצופים יכלתי ללמוד מתגובת אדם אחר שעמד לידי: "תראה, מה הפלא שיש תאונות כאלה?", אמר לי, "אין מחסום, אין כלום".

פורסם לראשונה באתר "רשימות" בתאריך 27 בדצמבר 2005

לקריאה נוספת בנושאים הקשורים לנושא רשימה זו

תגובה