קישורים

ניווט

נושאים

העם רוצה לשלם מסים?

איתי רום, במאמר שפורסם ביום שישי בגלובס, מראה כיצד עמותת אור ירוק מנצלת באופן ציני תוצאות של סקר וחתימות שאספה לצורך קידום מטרותיה.

פורסם לראשונה באתר "רשימות" בתאריך 24 ביולי 2005 שם התקבלו 5 תגובות

עזי  בתאריך 7/24/2005 8:48:25 AM

סקר מוטה ומטעה

אכן, סקר מוטה ומטעה — אך אין זה שונה בהרבה מסקרים רתומים רבים המקובלים בארצנו, ולא רק בה. חבל שעמותה בעלת מטרות כה חשובות, שהשקיע בה ממיטב כספו אדם יקר (אבי נאור), נוקטת בצעדים נלוזים שכאלו.
כאחד שסרב להפצרות נציג "אור ירוק" בדוכן החתמה על אותה עצומה מטופשת (ו"התחייבות אישית לנהיגה זהירה" מטופשת לא פחות), אני מרגיש רק שלם יותר עם עצמי על סירובי לחתום.

חתול תעלול  [אתר]  בתאריך 7/24/2005 2:26:30 PM

סירבתי בזמנו לחתום על העצומה

אני חושב שעמותת "אור ירוק" עשתה המון להנצחת שיטת האכיפה המטופשת של המשטרה בדרכים, שמתמקדת בעבירות שבינן לבין תאונות אין הרבה קשר – אבל יש המון קשר לשאיבת כסף מציבור הנהגים לקופת המדינה.
משטרת ישראל, ובכללה מתנדבי "אור ירוק", מעמידים ניידות באמצע הכביש, יוצרים פרובוקציות לעבירות ומצבים המסכנים את התנועה (ע"ע ניידת שחוסמת נתיב בשביל למדוד מהירות ולצלם עבריינים) – ואני חשבתי שאסור לתת יד לדבר הזה. לצערי, אזרחים רבים וטובים חשבו אחרת, או שפשוט הלכו אחר הסיסמאות הריקות מבלי לשים לב לביצוע…

שי פישר  [אתר]  בתאריך 7/24/2005 3:56:40 PM

אולי העם רוצה לשלם מיסים

האם נעשה פעם סקר דומה?
אולי רוב העם יגלה אחריות ויתמוך במיסים?

ז’אק  בתאריך 7/24/2005 4:04:37 PM

מסים

אני, באופן אישי, מאוד אוהב לשלם מסים. גם חברים שלי מאוד אוהבים לשלם מסים. בימי שישי בערב אנחנו הולכים ללשכות מס הכנסה ומשלמים מסים.

בוב  בתאריך 7/26/2005 11:11:45 AM

חוק בנפורד

אתה יכול אולי להסביר למה חוק בנפורד עובד? זה נשמע לא הגיוני.
מצאתי את זה בראיון מאוד מעניין בקישור:
http://www.haaretz.co.il/hasit….ontrassID=17&sbSubContrassID=0
תודה

לקריאה נוספת בנושאים הקשורים לנושא רשימה זו

תגובה