חיפוש באתר

קישורים

עמודים

קטגוריות

הילדה מרי וודס

הילדה מרי וודס (1892-1971) הייתה סטטיסטיקאית אנגלית שהתמחתה במחקר רפואי. היא הייתה בעלת תואר דוקטור למדעים, אם כי לא הצלחתי לאתר מתי הוענק לה התואר ומטעם איזו אוניברסיטה. כן הייתה חברת כבוד בחברה המלכותית לסטטיסטיקה.

הילדה מרי וודס

הילדה מרי וודס (1892-1971)

בספרה האוטוביוגרפי וודס סיפרה כי ב-1916 חיפשה בלונדון עבודה, מתוך כוונה לקבל כל משרה שתוצע לה. היא הגיעה למשרד התחמושת שם נשאלה האם היא טובה במתמטיקה. משהשיבה בחיוב נאמר לה כי מישהו שמחפש אדם משכיל שיסתובב בבתי החרושת לייצור תחמושת ויאסוף שם נתונים. אולם, כך נאמר לה, היא נראית צעירה מדי למשרה זו. היא הוסיפה שלוש שנים לגילה וקיבלה את המשרה.

אותו מישהו היה מ. גרינווד, איתו עבדה בשיתוף פעולה עד 1933. לאחר סיום המלחמה, ב-1919, עברה וודס לעבוד במחלקה הסטטיסטיקה החדשה של משרד הבריאות, לשם עבר גם גרינווד, ב-1928 עברה לעבוד במחלקה לאפידמיולוגיה ב-LHSTM (The London School of Hygiene & Tropical Medicine), שם הייתה חברת סגל האישה הראשונה. ב-1933 היא עזבה את LHSTM ועברה להתגורר בציילון בעקבות נישואיה לרוג’ר פאוקה, למרבה הצער, פאוקה נפטר כחודשיים לאחר שנישאו. למרות הטרגדיה, וודס המשיכה בעבודתה כסטטיסטיקאית ואפידמיולוגית, הפעם בשירות ממשלת ציילון. עבור פעילותה המדעית בציילון הוענק לה תואר האצולה MBE. ב-1938 חזרה לאנגליה, וב-1940 הצטרפה למשרד המזון, שם עבדה עד 1947, אז פרשה מעיסוק בסטטיסטיקה.

עבודתה המדעית של וודס הייתה בתחום הסטטיסטיקה הרפואית והאפידמיולוגיה. ב-1919 פירסמה יחד עם גרינווד מחקר רב השפעה שעסק בשכיחותן של תאונות עבודה. בשנותיה ב-LHSTM פירסמה וודס שורה של מחקרים אפידמיולוגיים שעסקו, בין היתר, במחלות נשימתיות, שנית ודיפטריה. כמו כן פירסמה מאמר תיאורטי שעסק בניתוח לוחות תמותה.  ב-1931 הוציאה לאור, ביחד עם ויליאם ראסל, ספר לימוד על סטטיסטיקה רפואית.

לקריאה נוספת

קראו עוד על נשים בסטטיסטיקה

לקריאה נוספת בנושאים הקשורים לנושא רשימה זו

תגובה