חיפוש באתר

קישורים

עמודים

קטגוריות

“על חלל וחוצנים” עם דודי זוסימן

אחוז ניכר של האוכלוסייה מאמין שחלליות מאוכלסות בחייזרים המבקרים אותנו מדי יום.

מה ניתן לעשות כנגד תנועה שכזו? אילו כלים מציע לנו המדע לחקירת עדויות לכאורה כאלו? התשובות בהרצאתו של דודי זוסימן במפגש”ספקנים בפאב” הקרוב. הספקנות מוצגת במיטבה. ההרצאה תכלול סרטונים מדהימים של עב”מים המציתים את הדמיון!

דודי זוסימן, מהנדס חלל, כיום מנהל את תוכנית עמוס 4 ובעל ניסיון של מעל עשור בתחום לוויני החישה מרחוק והתקשורת בתחומי החלל הממשלתי והמסחרי. מנכ”ל “אגודת החלל הישראלית” וממייסדיה. חבר בוועד “העמותה לננו-לווינים בישראל” ומנהל פורום חלל ולווינים ב”תפוז”.

המפגש ייערך בפאב “גורדו”, בטיילת גורדון בתל-אביב, בתאריך 24 באוגוסט 2010, בשעה 20.00.

לאחר ההרצאה יתקיים דיון בנושא בהשתתפות המרצה.

דמי ההשתתפות: 10ש”ח בלבד לכיסוי עלויות האירוע. מספר המקומות מוגבל. הרשמו באתר http://www.skeptics.org.il

פרטים נוספים: באתר ספר סביר ובאתר שפינוזה.

לקריאה נוספת בנושאים הקשורים לנושא רשימה זו

4 תגובות ל““על חלל וחוצנים” עם דודי זוסימן”

 • תגובה מאת חזי
  תאריך 20 באוגוסט 2010 15:26

  אמנם אין שום מידע מוצק בנושא, אבל מדענים רבים מאמינים שיש חיים ביקום מעבר לכדור הארץ, ויתכן שיש גם תרבויות טכנולוגיות. אם באמת יש תרבות חוצנית יש סיכוי טוב שהיא קיימת יותר זמן מהתרבות שלנו, ולכן לא בלתי מתקבל על הדעת שמשלחת שלה כבר ביקרה כאן. יתכן אפילו שהם כאן עכשיו, צופים בנו. אבל אם הם מתקדמים כל כך קל לי להאמין שהם מתוחכמים די הצורך כדי להבין את ההשפעה ההרסנית שעלולה להיות למפגש שלנו עם תרבות מתקדמת מאיתנו. וסביר מאד להניח שמי שפיתחו טכנולוגיה למסע בין כוכבים יכולים גם להסוות את עצמם כך שלא נהיה מודעים לנוכחותם. לסיכום – יתכן שהחוצנים כבר כאן, ושכל מי שטוען שראה אותם טועה.

  • תגובה מאת א.א.א
   תאריך 18 בספטמבר 2016 13:21

   רק בעיה אחת – פער הזמן. רק לאחרונה גילו כוכב שעלול להכיל מים ואטמוספירה ולכן גם עלול להכיל חיים.
   המרחק הוא “רק” 4 ומשהו שנות אור, כלומר רק 42573600000000 קילומטרים.. במהירות של הטכנולוגיה שלנו יהיה אפשר להגיע לשם תוך כמה עשרות\מאות אלפי שנים. התבונה האנושית קיימת בערך 6,000 שנה.
   מה הסיכוי שהם יגיעו לכאן דווקא בשנים שהאנושות קיימת? מה הסיכוי שנצא מהעולם עכשיו ונגיע לכוכב כזה דווקא בשנים הבודדות שיהיה מישהו שנטכל לפגוש אותו?

 • תגובה מאת יוסי לוי
  תאריך 21 באוגוסט 2010 22:31

  טוב, יש כאן טיעון שמבוסס על אמונות, הערכות, ואקסטרפולציות. מפתה להכנס לויכוח, אבל אני לא מתכוון ליפול במלכודת. בכל מקרה, עם הטענה הראשונה שלך אני מסכים: אין כל מידע מוצק בנושא. כיהיה לך מידע מוצק, תבוא שוב, ונדבר.

 • תגובה מאת עירא
  תאריך 24 באוגוסט 2010 10:42

  ברור שיש מידע מוצק, רק שמחביאים אותו עמוק ב-AREA 51 🙂

  חזי – על זה בדיוק יהיה הערב, על השאלה של הערכת ההיתכנות של ביקורים נסתרים או גלויים, וההיתכנות של מסעות בין מערכות שמש, אפילו הקרובות ביותר אלינו. אני מניח שידברו גם על SETI ומטרותיו.

  יוסי – אנחנו פותחים אגרגטור של בלוגים ספקנים. כרגע אני מוסיף את כל הפוסטים שלך, אם תעדיף שאצמצם את זה לפוסטים עם תג “ספקנות” בלבד, אנא צור תג או קטגוריה כזו וספר לי.

תגובה