קישורים

ניווט

נושאים

פ. נ. דייויד

פלורנס נייטינגייל דייויד (1909-1993) הייתה סטטיסטיקאית בריטית. היא נקראה כך על שם פלורנס ניינטינגייל שהייתה חברה של הוריה.

פ. נ. דייויד

פ. נ. דייויד (1909-1993)

דייויד למדה מתמטיקה במכללת בדפורד, ולאחר שסיימה את לימודיה שם קיבלה מילגת לימודים ליוניברסיטי קולג’ בלונדון, שם הייתה לעוזרת המחקר של קרל פירסון, ועסקה בחישובי ההתפלגות של מקדם המתאם. כשפירסון הלך לעולמו ב-1934, עברה לברקלי, שם למדה לדוקטורט בהדרכתו של ג’רזי ניימן. התואר הוענק לה ב-1938.

במלחמת העולם השניה עבדה במשרד ההגנה הבריטי. היא בנתה מודלים סטטיסטיים שנועדו לחזות את הנזקים האפשריים במקרה שאיזורים מיושבים בצפיפות, כמו למשל עיר גדולה, יופצצו. המודלים איפשרו לה להעריך את הנזקים שייגרמו לחיי אדם, מספר הפצעים ונזקים לתשתיות. על סמך תחזיות אלה, הוקצו לעיר לונדון ולערים נוספות המשאבים המתאימים למקרים של הפצצות.

לאחר המלחמה חזרה ליוניברסיטי קולג’ כפרופסור לסטטיסטיקה. ב-1968 עברה לאוניברסיטת קליפורניה בריברסייד, שם מונתה לפרופסור מן המניין, ולראש המחלקה לסטטיסטיקה. לאחר פרישתה עברה לאוניברסיטת קליפורניה בברקלי, שם המשיכה ללמד ולעסוק במחקר בביוסטטיסטיקה.

דייויד התעניינה גם בהיסטוריה של הסטטיסטיקה, ואת תוצאות מחקריה הציגה בספר הקלאסי Games, Gods and Gambling. במהלך הקריירה שלה כתבה 10 ספרים, ופרסמה מעל ל-100 מאמרים מדעיים.  בין השותפים לפרסומים אלה נימנו קרל פירסון, ג’רזי ניימן, אוסטין ברדפורד היל, מוריס קנדל, אוולין פיקס, ורבים אחרים.

לקריאה נוספת

קראו עוד על נשים בסטטיסטיקה

לקריאה נוספת בנושאים הקשורים לנושא רשימה זו

תגובה